• Інстинкт самозбереження

Зараз на екранi

ТВ програма

06:35Казковий острів

03:14Молодь.ua

03:14Підсумки тижня

Понеділок

Погода у Херсоні на тиждень

18.10.2021

14:03

Про проект
Постійні емоційні навантаження, стреси, хронічна втома, - одним слово, «нудьгувати» нашій нервовій системі не доводиться. І все це природно, якщо тримати ситуацію під контролем. Якщо ж ні, «розхитані нерви» вам гарантовані.
ДОВІДКА: СТРЕС (від англ. напруга, тиск) - неспецифічна реакція організму у відповідь на дуже сильну дію (подразник) зовні, яка перевищує норму, а також відповідна реакція нервової системи.
Термін «стрес» у світову медицину ввів канадський фізіолог Ганс Сельє у 1946 році для пояснення загальної адаптаційної напруги.
Як часто ми говоримо собі: «Заспокойся, нервові клітини не відновлюються». А чи замислюємося ми в цей момент яку роль в організмі відіграє нервова система?
Саме вона управляє діяльністю різних органів і сис¬тем, становлячи цілісний організм, здійснює його зв'язок із зов¬нішнім середовищем, а також координує процеси, що протікають в організмі. Але, на жаль, і нервова система може дати збій в роботі. Цьому всьому виною психічні травми.
За статистикою лікарів-неврологів, лідируючу позицію серед всіх розладів нервової системи займає невроз.
ДОВІДКА: Невроз - це функціональний (без порушення будови) розлад нервової системи, що розвивається як реакція організму на психічні потрясіння.
Інколи витоки неврозів приховані в ранньому дитинстві.
Існує величезна кількість різновидів неврозу. Перераховувати їх не варто – всі вони заслуговують окремої ваги.
Отже, основні симптоми неврозу поділяються на психічні та соматичні. До першої групи відносять: емоційне неблагополуччя і нестабільність настрою, переживання, почуття провини, дратівливість, тривожність, страхи, плаксивість, низька опірність стресовим впливам, стомлюваність, можлива світлобоязнь і чутливість до різких звуків.
Серед соматичних симптомів - порушення сну і апетиту, головні болі і запаморочення, серцебиття і коливання артеріального тиску, підвищена пітливість.
Дратівливість, нетерпимість та інші негативні емоційні прояви не тільки знижують якість життя людини, але й можуть призвести до порушення адаптації в соціумі. Тому дуже важливо вчасно розпізнати невроз і звернутися за кваліфікованою допомогою.
До речі, невротичні розлади успішно лікуються за допомогою загальнозміцнюючої терапії, нормалізації режиму дня.
Позбутися від неврозу назавжди або знизити його прояви до мінімуму - можливо. Але довіряти рішення такого питання слід тільки спеціалісту.
Організм людини - це складний механізм, який іноді потребує змащення. Якщо нервова система «скрипить», значить треба знайти те, що допоможе повернути радість життя.
Запам’ятайте, невроз-це не вирок. А лише догана, за те, що припинили піклуватися про себе та своє здоров’я.

Ми в соціальних мережах

soc soc soc soc soc

Форум