• Інстинкт самозбереження

Зараз на екранi

ТВ програма

06:35Казковий острів

03:14Молодь.ua

03:14Підсумки тижня

Понеділок

Погода у Херсоні на тиждень

18.10.2021

14:29

Про проект
У середині минулого століття німецький вчений Генріх Гельмгольц, який зробив кілька фундаментальних відкриттів у галузі офтальмології, заявив, що "око зроблене поганим механіком і його треба віддати на переробку майстру". Тим не менш, саме очі залишаються для людини найсильнішим та надійнішим охоронцем. Достатньо миттєвого погляду, щоб замінити тисячі слів або жестів чи навіть звуків. Оку притаманне просторове сприйняття глибини, переміщення предметів, їх віддаленості, якості. Око є найважливішою складовою частиною оптико-вегетативної системи організму. Завдяки стимулюючій дії світла у внутрішньому середовищі організму виробляються гормони цілого ряду ендокринних залоз: гіпофіза, щитовидної, наднирникових, статевих та інших. Отже, очі забезпечують не тільки зір, але і гармонійний розвиток всіх органів і систем організму.
Зупинимося на тих, що можуть призвести до сліпоти. Серед найпопулярніших – глаукома та катаракта.
Глаукома — хронічне захворювання очей, що характеризується періодичним або постійним підвищенням внутрішньоочного тиску. При відсутності лікування недугу виникає зниження зорових функцій, які можуть призвести до сліпоти. Втрачений зір внаслідок глаукоми не відновлюється.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, у всьому світі на глаукому страждають майже 70 млн. чоловік. За кожні 10 років кількість хворих збільшується приблизно на 20 млн. Серед причин сліпоти в Україні глаукома займає друге місце. Чому в людини виникає це захворювання – на сьогодні невідомо. Однак встановлено ряд факторів, які підвищують вірогідність недугу. Їх називають факторами ризику.
Катаракта - офтальмологічне захворювання, пов'язане з помутнінням кришталика ока, що викликає різні ступені розладу зору. Це захворювання очей характерно для людей похилого віку.
Близько 50% випадків втрати зору в світі спричиняє катаракта. З кожним роком кількість операцій зростає пропорційно до випадків захворювання.
Лікарі наголошують, не чекайте, доки хвороба дозріє. Часто катаракта уражує лише незначну частину кришталика, і, якщо це не впливає на зір, видаляти її хірургічно немає потреби. Чим раніше розпочати лікування, тим кращих результатів можна досягти.

Ми в соціальних мережах

soc soc soc soc soc

Форум