• Інстинкт самозбереження

Зараз на екранi

ТВ програма

06:35Казковий острів

03:14Молодь.ua

03:14Підсумки тижня

Понеділок

Погода у Херсоні на тиждень

18.10.2021

14:14

Про проект
Вивчення захворювання почалося в кінці 19-ого століття після епідемії в Парижі. Тоді, люди заразилися від хворих папуг, привезених з Бразилії. Внаслідок цього захворювання отримало назву «пситтакоз», тобто «хвороба папуг». Згодом, встановлено, що джерелами інфекції можуть бути інші види птахів, у зв'язку з чим захворювання отримало назву «орнітоз». За короткий термін хвороба подолала більше 50-ти осіб, з них близько третини загинули. Далі орнітоз виник у ряді інших країн. Це привернуло увагу різних вчених. Фахівці з'ясували, джерелом орнітозу є близько 110-ти видів птахів, та найбільшу небезпеку становлять голуби. Крім того деякі домашні птахи: кури, качки, індички, з півчих – канарки і навіть папуги. Останній спалах орнітозу спостерігався у в 2009-ому році.
Збудниками хвороби - є мікроорганізми, що представляють собою як би перехідну форму між вірусами та бактеріями. Їх сучасна назва - хламідії. Вони паразитують в організмі птахів. Потрапивши людини, вони розмножуються і вражають тканини. Основний шлях зараження - повітряно-крапельний.
Симптоми захворювання проявляються на 7-15 день після контакту з інфікованими птахами. Хвороба розвивається поступово: спочатку у пацієнта спостерігаються коливання температури, головний і м'язовий біль, прискорене серцебиття, кашель, інколи носові кровотечі. Після цих симптомів, що нагадують гостру вірусну респіраторну інфекцію або грип, найчастіше розвивається запалення легень.
Захворювання виникає незалежно від пори року в період масового забою птиці, завезення нових партій. У групі ризику, здебільшого, ті, хто за родом діяльності постійно контактує з пернатими: працівники птахофабрик, голубівники, продавці зоомагазинів. Та на цьому коло не обмежується.
Без лікування орнітоз у людини може розвинутися до важкої пневмонії. Якщо звернутися до лікаря своєчасно прогноз лікування буде сприятливий.

Ми в соціальних мережах

soc soc soc soc soc

Форум