• Інстинкт самозбереження

Зараз на екранi

ТВ програма

11:25Х/ф "Кохання за правилами т ...

13:40Погода

13:45Візерунок дня

Неділя

Погода у Херсоні на тиждень

11.04.2021

13:37

Про проект
Вони мешкають в ґрунті, на рослинах, паразитують на тваринах і людині. Грибки – одна з найбільш поширених форм життя з усіх існуючих на Землі. Науці відомо близько ста тисяч видів грибків, із них майже п’ятисот здатні заражати і викликати захворювання в людини.

ДОВІДКА: Мікози (micosis) - хвороби, які викликаються патогенними грибами. Вчені класифікують їх по різних ознаках: по роду і виду, їх локалізації і глибині проникнення в уражені тканини. Найпоширенішими вважаються грибкові ураження стоп і нігтів.

Класифікація мікозів проводиться за різними ознаками захворювань: по роду і виду грибів, глибині їх проникнення в уражені тканини, переважної локалізації. Кілька видів мікозів розрізняють, в залежності від глибини ураження і області поразки.
За характером ураження грибками розрізняють на такі види:
• кандидоз - захворювання слизових оболонок органів та внутрішніх органів;
• кератомікози - шкірні захворювання, при яких грибок вражає тільки роговий шар шкіри;
• глибокі мікози - грибок вражає шкіру, підшкірну клітковину та внутрішні органи;
• дерматомікоз (дерматофітія) - захворювання, при якому уражаються шкіра і її придатки - нігті, волосся;
Як зазначають медики, симптоми мікозу дуже різноманітні і залежать від конкретного виду грибка, ступеня й локалізації поширеності, загального стану організму, умов зовнішнього середовища.
За даними європейського проекту «Ахіллес», близько 25% пацієнтів будь-якого лікаря мають грибкові захворювання шкіри або нігтів стоп. При цьому вірогідність «підчепити» грибок зростає приблизно в два рази за кожні 10 років життя. А представники сильної статі хворіють мікозами частіше, ніж жінки.
До основної причини захворювання грибком можна віднести найпростіше недотримання правил гігієни. Основний розсадник грибкового захворювання – місця великого скупчення людей: басейни, сауни. У таких місцях створена дуже сприятлива атмосфера для життя і розмноження мікробів: підвищена вологість, підвищена температура повітря.
Лікарі зауважують, грибком може заразитися кожен, але для одних людей ця ймовірність вище, для інших - нижче. Один із основних критеріїв, за якими люди потрапляють в групу ризику - це вік. Приблизно третина тих, кому більше шістдесяти років, страждають грибковими захворюваннями нігтів і шкіри стопи. Більше інших до захворювання схильні люди, які страждають на цукровий діабет.
Отже, здебільшого зараженню мікозів сприяє:
• недотримання правил гігієни;
• знижений імунітет;
• авітаміноз;
• наявність таких хвороб, як цукровий діабет, дисбактеріоз та інші хронічні захворювання;
• тривалий прийом антибіотиків;
• порушення обмінних процесів;

Дотримуючись простих заходів перестороги можна істотно знизити ризик зараження грибком.
Визначити, який саме у вас грибок може тільки лікар.
У разі підозри на грибок, рекомендується якомога швидше записатися на прийом до дерматолога, який, вивчивши вашу проблему, зможе поставити точний діагноз і призначить лікування.
Пам'ятайте, що успіх лікування і профілактики мікозів залежить не тільки від характеру медичних призначень і рекомендацій, а й від того, наскільки ретельно ви їх виконуєте. У тому випадку, якщо залишити грибкове захворювання без уваги або зайнятися самолікуванням, хвороба може перейти на сусідні ділянки шкіри.
Грибок не смертельне, але вкрай неприємне захворювання, від якого дуже важко позбутися. Проте «важко» зовсім не означає «неможливо». Головне, що від вас потрібно - бажання позбавитися від нього позбавитися. Не зволікайте, перший крок на шляху до вашого здоров'я – це візит до фахівця.

Ми в соціальних мережах

soc soc soc soc soc

Форум