• Інстинкт самозбереження

Зараз на екранi

ТВ програма

06:35Казковий острів

03:14Молодь.ua

03:14Підсумки тижня

Понеділок

Погода у Херсоні на тиждень

18.10.2021

14:26

Про проект
Дуже часто під маскою незначних симптомів та нездужань ховається таке небезпечне для життя захворювання, як рак. Розвиваючись стрімко і агресивно, руйнуючи плани і надії, він може вторгнутися в наше життя в будь-який момент. Одним з найчастіших причин загибелі людей від злоякісних новоутворень прийнято вважати – колоректальний рак.

ДОВІДКА: Колоректальний рак – це захворювання, яке характеризується проявою злоякісної пухлини в області товстого кишечнику або прямої кишки. Утворення перерахованих відділів мають подібні причини і механізм розвитку, прояви, ускладнення, методи діагностики та лікування.

Колоректальний рак розвивається повільно, протягом декількох років. Відомо, що більшість пухлин починається з утворення поліпу, відомого також під назвою аденома, який з часом ( зазвичай 5-10 років ) перероджується в рак.

ДОВІДКА: Поліп кишечнику являє собою – доброякісне пухлиноподібне утворення на ніжці або широкій основі, що звисає зі стінок полого органу в його просвіт. Деякі види поліпів, наприклад, запальні, не є передпухлинними захворюваннями. Однак їх наявність збільшує ризик розвитку раку.

Зазвичай на ранніх стадіях колоректальний рак не проявляє яскраво-виражених симптомів. Захворювання може мати різні ознаки онкології, такі як недокрів’я, почуття дискомфорту і болю в животі. Симптоми залежать від стадії захворювання, характеру росту пухлини і рівня її розташування.

Як зазначають лікарі, основними причинами виникнення раку прямої кишки є: спадкова схильність, надмірне вживання «червоного м’яса», алкоголю, паління. Утворення патології залежить і від малорухливого способу життя, недостатнього вмісту в раціоні овочів і фруктів, круп і злаків, а також риби і птиці.
Приблизно 30% населення планети має фактори ризику розвитку коло ректального раку. Усі чоловіки та жінки не залежно від спадковості, у віці старше 50 років знаходяться у групі ризику. Яких же правил слід дотримуватися, аби уникнути цього захворювання.

Раннє виявлення коло ректального раку є ключовим для його успішного лікування. Існує три методи лікування раку товстої і прямої кишок. До них відносяться: операція, хіміотерапія і променева терапія. Залежно від стадії захворювання, загального стану людини та наявності інших важких захворювань використовується один, два або всі три методи. Вони можуть застосовуватися в комбінації одночасно або послідовно.

При будь-яких проявах кишкового дискомфорту необхідно якомога швидше звернутися до лікаря, який проведе обстеження, встановить діагноз та призначить правильне лікування. Чим раніше встановлять захворювання, тим більше шансів на повне одужання. Успіх у боротьбі з колоректальним раком залежить від високого класу лікарів та якісного виконаних діагностичних досліджень.

Ми в соціальних мережах

soc soc soc soc soc

Форум