• В Україні

Зараз на екранi

ТВ програма

06:35Казковий острів

03:14Молодь.ua

03:14Підсумки тижня

Вівторок

Погода у Херсоні на тиждень

18.01.2022

09:07

photo Джерело: Сегодня.UA
23.07.2015

Експерти: Розгойдуючи країну, "Правий сектор" рятує імідж

Дії "Правого сектору" на Закарпатті, коли його бійці вчинили перестрілку в Мукачевому, і результати їх партійного з'їзду на Майдані Незалежності в Києві із закликами до референдуму про недовіру владі суспільство сприйняло вкрай неоднозначно. "Сегодня" разом з експертами розібралася, навіщо ПС розгойдує ситуацію в країні.
Президент і голови силових відомств не один раз пропонували Дмитру Ярошу з його добровольчими батальйонами увійти до складу ЗСУ. Але цього досі не сталося і, схоже, комусь вигідно використовувати численне формування для розхитування ситуації. Коаліціанти вже розкритикували заклики ПС до референдуму і назвали їх вимоги нереальними, а експерти вбачають в їх діях спробу дестабілізувати ситуацію в країні, яка може привести до ще однієї революції. Тільки от "Майдан-3.0" Україна навряд чи переживе.
ЛАНЦЮЖОК. Риторика ПС завжди зводилася до критики сьогоднішньої української влади. Їхній лідер Дмитро Ярош, на думку ряду експертів, тяжіє до дніпропетровської команди опального олігарха Ігоря Коломойського, який воює з Банкової. Але скандал з переділом контрабандних потоків в Мукачевому, в якому також брали участь бійці ПС, став апогеєм. Риторика їхніх союзників під куполом була неоднозначною: від пояснень, що Ярош не контролює ПС, до спроби віджати певну суму за кришування контрабанди, щоб направити... на потреби бійців "Правого сектору" на фронті. Але, за словами експертів, якщо у них були благі наміри, чому 6 бійців ПС все ще ховаються в горах, а Ярош не віддає наказ здатися і не дає чітких гарантій входження ПС у ЗСУ? Більш того, "Правий сектор" пішов далі: замість того, щоб визнати помилку, він провів з'їзд і Віче на Майдані, результатами яких стали заклики до недовіри і непокори владі. "Зараз ПС підвищує ставки, щоб вийти після ситуації в Мукачевому без іміджевих втрат, висуваючи ультрарадикальні вимоги. Вони сприяють дестабілізації ситуації, ускладнюють дії влади, в тому числі і наступ на олігархів, які можуть використовувати цю ситуацію (з ПС. – Авт.) для тиску на владу", – вважає професор кафедри політології НаУКМА Олексій Гарань.
НА РУКУ ВОРОГУ. На думку голови фракції БПП Юрія Луценка, чути ідею про проведення референдуму від людей зі зброєю в руках неприпустимо. "У мирному стані ПС мало цікавий виборцям. Риторика войовничості і заклики до референдуму мають мету – отримати більш високий відсоток голосів на місцевих виборах. Плюс це гра Коломойського і Яроша на дострокові вибори до ВР. Ярош нікого скидати не збирається – немає суспільної підтримки", – вважає політтехнолог Тарас Березовець. Також, на його думку, у багатьох людей виникають питання по збігу риторики Кремля і ПС. "Зокрема те, що це (в Україні зараз. – Авт.) злочинна влада, ми категорично проти НАТО і ЄС, давайте оголосимо АТО війною... Це таємна мрія Кремля. Путін використовує ситуацію на свою користь", – підсумував Березовець.
За словами секретаря РНБО Олександра Турчинова, розгойдування ситуації небезпечне для країни і вельми вигідне противнику. "Вони не змогли прорвати нашу оборону на Сході, тому використовують різні засоби, щоб дестабілізувати ситуацію всередині. На територію України закидають диверсійно-розвідувальні групи, терористичні групи, йде підтримка радикальних структур. На цьому тлі піднімають голови бандитські угруповання, які мають у своєму розпорядженні зброю. Все це реальна небезпека для нашої країни, для наших громадян", – заявив Турчинов. І противник може з вигодою для себе використовувати внутрішні протести, організовані ПС.
У ПС вважають, що їхні дії не загрожують стабільності в країні. "Ми не боїмося, що наші дії призведуть до дестабілізації. З першого дня, коли ми виходили на Грушевського, нам казали, що треба, щоб все було спокійно, але ми стали авангардом української революції, і потім нас за це хвалили. І зараз розмови про дестабілізацію – це частина інформаційного бруду, що ллється на нас останнім часом", – говорить прес-секретар "Правого сектору" Артем Скоропадський.

Архів новин

«    Січень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Ми в соціальних мережах

soc soc soc soc soc