• В Україні

Зараз на екранi

ТВ програма

07:00Новини

07:15Погода

07:20Мовою зорь

Субота

Погода у Херсоні на тиждень

27.11.2021

07:12

photo Джерело: Сегодня.UA
23.07.2015

Домогтися закордонного паспорта за 170 грн: у Харкові можуть покарати топ-чиновника міграційної служби

У Харкові начальника облуправління Державної міграційної служби зобов'язали заплатити штраф за саботаж виконання судових рішень.
Безпрецедентне рішення ухвалили після того, як місцевий активіст відмовився платити 461 грн за закордонний паспорт, пославшись на закон, згідно з яким вартість документа – всього 170 грн. За 14 місяців суперечок і судової тяжби харків'янин Ігор Капустянський пройшов всі судові інстанції: за його словами, служителі Феміди стали на його бік у всіх судах, аж до Вищого адміністративного. "Оскільки навіть після цього видавати паспорт мені відмовлялися, я подав позов до Окружного адміністративного суду і там постановили накласти штраф у розмірі 12 тис. грн на начальника управління В'ячеслава Гузя. Половина цієї суми повинна відійти мені", – пояснює нам Ігор Капустянка. За його словами, в облУГМС пручаються і тепер, подавши апеляцію, але чоловік упевнений: рішення знову винесуть на його користь.
Активіст каже, що в цілому йому вся судова тяганина обійшлася приблизно в 200 грн. "Зараз до мене звертаються за порадами і консультаціями інші люди. У Харкові, щонайменше, таких троє. Ми хочемо не просто отримати закордонний паспорт за 170 гривень, але виграти і змінити систему в цій структурі", – запевнив Капустянський.
У свою чергу, в облУГМС відзначають, що обговорювати цю ситуацію почали передчасно. Мовляв, на сьогоднішній день рішення Окружного адмінсуду не вступило в силу. "Апеляційна скарга вже заявлена до суду і до того часу, поки не буде його рішення, говорити про сплату штрафних санкцій рано", – пояснює завсектором юридичного забезпечення Харківського облУГМС Микола Кезля. В цілому ж, за словами юриста, служба виконує чинні нормативні акти Кабміну, які передбачають сплату вартості бланка та послуг міграційної служби.
До слова, Ігор Капустянський може стати другим харків'янином з загранкою за 170 грн. Майже півтора року тому після року судових тяжб домогтися успіху в такому ж вдалося місцевій жительці Ксенії Підопригорі. Але, незважаючи на позитивну для позивачів юридичну практику, масово шукати правди в судах харків'яни так і не пішли. Правозахисники вважають, що не станеться це і зараз. "Якщо людині потрібен паспорт сьогодні-завтра, вона заплатить будь-які гроші, щоб його отримати. За правду ж готова боротися лише переважна меншість людей", – вважає правозахисник Людмила Клочко.