• В Україні

Зараз на екранi

ТВ програма

06:35Казковий острів

03:14Молодь.ua

03:14Підсумки тижня

Вівторок

Погода у Херсоні на тиждень

30.11.2021

07:36

photo Джерело: Сегодня.UA
21.07.2015

Прогноз курсу долара: в Україні пожвавилися спекулянти

Долар США на українському ринку перевищив верхній торговельний діапазон – 22,1 грн. Тиск на міжбанку викликаний в першу чергу браком пропозиції при попиті, що зберігається. Про це "Сегодня.ua" повідомили аналітики ForexClub в Україні.
Готівковий валютний ринок протягом минулого тижня агресивно приростав, під впливом відразу декількох факторів, відзначають експерти. Курс виріс до 24,51 грн.
"По-перше, збереглося вплив готівкової ліквідності, зважаючи виплат вкладникам ліквідованих банків. По-друге, на ринку сформований активний новинний фон про можливий дефолт, особливо напередодні виплати за єврооблігаціями 24 липня і відсутності голосування щодо законів, необхідних для чергового траншу МВФ. По-третє, сам по собі зростаючий курс залучає спекулянтів, і підключає частину панічно налаштованого населення, в тому числі підігрітими резонансними подіями в країні", – зазначають фахівці.
Аналітики розглядають два сценарії розвитку ситуації на валютному ринку на поточному тижні, які будуть формуватися під впливом досягнення домовленостей щодо реструктуризації боргу і можливого застосування мораторію, а також очікувань купонних виплат за єврооблігаціями 24 липня.
Оптимістичний сценарій передбачає досягнення домовленостей України з кредиторами щодо реструктуризації зовнішнього боргу. У такому випадку, тиск на курс може значно знизитися і котирування валют відкотяться вниз.
"Враховуючи прийняття парламентом законопроектів, необхідних для отримання наступного траншу МВФ, а також допомоги від Світового банку, Японії та Німеччини, послаблюються побоювання зриву співпраці з кредиторами, що також позитивно відбивається на динаміці курсу. Курс продажу безготівкового долара може повернутися в діапазон 21-22 грн. з коливанням поблизу нижньої межі. Курс продажу готівкового долара з деяким запізненням буде абсорбувати ліквідність від виплат за вкладами ліквідованих банків, і може досягти 22-23 грн", – говорять експерти.
При негативному сценарії розглядається відсутність домовленостей з кредиторами до початку купонних виплат 24 липня. При цьому, уряд може використовувати мораторій на виплату, що буде розцінено як технічний дефолт.
"На державу значного впливу це не зробить, крім майбутнього більш дорого розміщення облігацій. Більш значущі наслідки відчує приватний сектор, для якого погіршуватися умови кредитування і зросте вартість обслуговування боргу та страхування, а також може ускладнитися сама робота із зовнішніми партнерами по контрактах (перехід на передоплату, підвищення вартості банківського послуг). У результаті, тиск на долари США може зберегтися, проте незначне, унаслідок браку ліквідності і дорожнечі ресурсу, оскільки НБУ займе активну позицію", – зазначають фахівці.
Курс продажу безготівкового долара США в такому випадку, за словами експертів, може коливатися в діапазоні 22-23,2 грн., готівкового 24-25,5 грн.

Архів новин

«    Листопад 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Ми в соціальних мережах

soc soc soc soc soc