• В Україні

Зараз на екранi

ТВ програма

07:00Ранок з ВТВ плюс

08:30Погода

08:35Мала Пасха з Іоаном Замараєвим

Вівторок

Погода у Херсоні на тиждень

21.05.2019

07:35

photo Джерело: www.24tv.ua
4.10.2011

Півмільйона безнадійно-хворих українців потребують хоспісної допомоги

Ще рік тому, таких людей було на 50 тисяч менше. До таких висновків дійшли “Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги”, з її оцінками допомогу отримають лише 20%.

Проблема всіх пацієнтів хоспису у тому, що лише в лікарні вони можуть отримати необхідне знеболювальне. Наркотичні засоби вони придбати не можуть - заборонено, а інші - не допомагають.

Такий порядок, встановлений Міністерством охорони здоров’я України, почав діяти з 2006. Тоді МОЗ очолював Василь Князевич. Тепер колишній чиновник визнає недосконалість системи контролю обігу наркотичних препаратів і як голова правління “Української ліги сприяння розвитку хоспісної допомоги” вирішив виправляти помилки.

“Перше, доступність до цих препаратів. Забезпечити в державі асортимент, тобто не тільки ін'єкційний морфін, а решта - таблетований, суспензії ще, пластирі і так дальше. Можливо розглянути застосування психотропних чи інших препаратів”, - сказав голова правління “Ліги з сприяння хоспісної допомоги” Василь Князевич.

Все це пропозиції до теперішнього уряду. Але медики скептично ставляться до ініціативи екс-керівника МОЗу, адже, аналоги ін’єкційних наркотичних знеболювальних дорожчі за традиційні в рази. А проект бюджету на 2012-й рік не передбачає збільшення фінансування хосписів.

Сьогодні на одного безнадійно-хворого держава виділяє 18 гривень, 3 з яких ідуть на харчування, 6 - на утримання , решта - на медикаменти.

“Для нашого контингенту хворих вистачає і ін’єкційних форм. Я не можу сказати, що хтось потребує якихось інших форм. Є знеболюючі таблетки зараз, не наркотичних груп, які мають дуже виражений знеболювальний ефект. І в основному вони отримують трамадол”, - каже заступник головного лікаря Київської міської клінічної лікарні №2 Людмила Дороніна.

Але отримати цю невелику допомогу у вигляді трамадолу безнадійно-хворим дуже важко. Хосписних ліжок на всіх не вистачає. На півмільйона смертельно-хворих в Україні працює 12 стаціонарних хосписів і 20 паліативних відділень при лікарнях.


Цитата
  • Група: Гости
  • ICQ: --
  • Реєстрація: --
  • Коментарів: 0
  • Публікацій: 0
 
Триває підготовка до благодійного концерту «Пісні, народжені коханням». Захід відбудеться 20 листопада 2011 р., о 15.00 у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва (на території Лаврського історико-культурного заповідника). У виконанні заслуженої артистки України Каріни Карасьової прозвучать сучасні українські пісні на слова відомих сучасних поетів і музику відомого композитора Олександра Швидкого. Під час заходу збиратимуться благодійні пожертви для надання допомоги тяжко хворим дітям, що перебувають в лікарні "ОХМАТДИТ". Захід проводиться у рамках програми Асоціації паліативної та хоспісної допомоги «Митці на підтримку хоспісів». Детальніше Асоціація паліативної та хоспісної допомоги

Архів новин

«    Травень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Ми в соціальних мережах

soc soc soc soc soc