• Херсон

Зараз на екранi

ТВ програма

17:35Х/ф "Снігова королева" ...

19:15Підсумки тижня

19:45Погода

Субота

Погода у Херсоні на тиждень

17.08.2019

18:46

Джерело: Журналіст - Д.Власенко
13.08.2019

Забруднене повітря

Стан атмосферного повітря – один з головних чинників, які впливають на здоров’я населення. У всьому світі показники забруднення намагаються скорочувати, однак Україні це поки що не вдається.
Херсон – не є виключенням. Згідно з даними лабораторії обласного центру з гідрометеорології протягом липня рівень забруднення повітря зріс майже 4 рази.
За даними досліджень найбільша концентрація небезпечних речовин у повітрі зафіксована у Шуменському мікрорайоні – перевищення у 5 разів, вулиця Перекопська – майже у 4, площа Перемоги – у 3,5 рази.
Людський фактор – одна з причин забруднення повітря. Сьогодні промислові підприємства викидають отруйні речовини атмосферу. Окрім того, вулиці міста переповнені автівками, з труб яких виходять шкідливі гази. Сильно забруднюють повітря і місцеві звалища, створені людьми власноруч, і не завжди їх вивозять за межі міста, а частіше – спалюють, що також має негативний вплив.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку через забруднення повітря у світі гине понад 4 мільйони людей. Адже, небезпечні речовини спричиняють захворювання органів дихання та онкологію. Тож відповідальні контрольні органи мають тримати це питання під постійним контролем, адже це один з впливових факторів на життя людей.
Якщо порівнювати показники з липнем місяцем 2010 року, то у Херсоні показник забруднення становив у середньому 2,2%. Загалом, у минулому році у світовому рейтингу Україна посіла 49 місце, а серед європейських країн – 15-те. Експерти кажуть, аби виправити ситуацію Україні потрібно якнайшвидше ввести нові стандарти для промисловості, модернізувати застаріле обладнання і повністю перейти на нові екологічні енергозберігаючі технології.