• Херсон

Зараз на екранi

ТВ програма

10:35Х/ф "Мости округу Медісон&q ...

13:00Погода

13:05Т/с "Греко"

Неділя

Погода у Херсоні на тиждень

17.02.2019

10:40

photo
13.06.2018

На Херсонщині ростуть унікальні рослини!

До Червоної книги України занесені види тварин і рослин, які підлягають особливій охороні по всій території України. Це - основний документ, в якому узагальнено матеріали про сучасний стан рідкісних видів, і таких, що знаходяться під загрозою зникнення. Чи є у Херсонській області таки види? Є і їх багато. Отже, вони потребують особливого захисту та постійної уваги. Де ж ці рослини розміщуються в географічному плані? На території острова Джарилгач росте золотобородник цикадовий, здатний активно закріпляти сипучі піски. На березу Дніпровського лиману знаходиться смуга заростей водно-болотної рослинності, де росте рідкісний на Україні білоцвіт літній.
Або ось наприклад, смуга акваторії по лівому березі Інгулецького лиману від східної околиці с. Микільського. Тут збереглися рідкісні зникаючі рослини -водяний горіх, сальвінія плаваюча, біле та жовте латаття, болотний щотолистник. Острови та мілководдя дельти Дніпра і Дніпровського лиману - це місце масового гніздування і концентрації при перелітах птахів, нересту і нагулу цінних риб. Лісові насадження на Козаче-Лагерській арені - місця життя козулі, оленя, лося та інших аборигенних тварин. Лісові насадження по лівому березі річки Інгулець з ділянками лісу створеного в 50-х роках 19 сторіччя є одним з небагатьоїх прикладів степового лісорозведення. На околиці міста Гола Пристань розташована група кримських сосен (48 штук) віком 100-120 років. Висота 15-20-м., діаметр 30-60см. Окреме рідкісне та дуже цінне дерево дуба черещатого росте на Кінбурському півострові. Дерево віком 200 років, висота 23-25м, проекція крони сягає 22-25м.
Крім того, в Херсонські області в Голопристанському районі існує старовинна пам’ятка та зразок степового лісорозведення – це численні культури акації білої. У Високопільскому районі (Заградівське лісництво) знаходяться лісові насадження, закладені в 1846 році з листяних порід дуба, бересту, тополі, верби та вільхи. Дуже велике значення в екологічному, біосферному та історичному плані має для Херсонщини Дендропарк, що в Каховському лісгоспі. Парк, закладений у 1954 році на крутих схилах Каховського водосховища поблизу міста Каховка, також містить в своєму ареалі рідкісні види дерев та чагарників.