• Херсон

Зараз на екранi

ТВ програма

06:35Казковий острів

07:00Мала Пасха з Іоаном Замараєвим

07:35Інстинкт самозбереження

Понеділок

Погода у Херсоні на тиждень

12.11.2018

19:49

Джерело: Журналіст: Євген Погорілий
13.03.2018

Пам’ять

Алла Василівна Кравченко тримає у руках фотографію свого батька, якого ніколи не бачила. Льотчик-зв’язківець Василь Василенко пішов на фронт, за три місяці до народження доньки. Служив командиром ланки військової ескадрильї зв'язку. Переправляв секретні документи та розвідував ворожі позиції. Бойові операції виконував на літаку У-2.
Молодший лейтенант Василенко пройшов тяжкі бої сорок першого року. За відмінне виконання бойових завдань отримав нагороду - орден Червоної зірки. Загинув у липні 42-го. Йому було 26. У похоронці, яку пізніше одержала його дружина Ольга, місце загибелі не вказувалось.
Дружина шукала могилу чоловіка понад півстоліття. Писала, надсилала запити до військоматів, зверталась навіть до маршала Рибалка. Зрештою, отримала дві відповіді: одну від добровольців-пошуковців, іншу від військомату. За даними військомату, Василь Василенко загинув біля села Ільївка Волгоградської області. Пошуковці стверджували: він загинув і похований у місті Калач-на-Дону. Родина поїхала до цього міста, проте марно.
Пошуки тривали. Мама далі писала листи та запити. Донька шукала могилу батька, де тільки могла. У цьому їй допомагав чоловік Микола Павлович.
Минали десятиліття. Дружина Василя Василенка Ольга померла двадцять років тому, так і не дізнавшись, де саме похований її чоловік. Не сподівалась знайти могилу батька і донька. Але знайшла. Випадково. Два тижні тому через оголошення у газеті.
Як виявилось, батько Алли Василівни загинув неподалік села Ільїнка – це у Калачеївському районі Воронезькій області. Селяни за вцілілими документами дізнались його ім’я та прізвище. Молодшого лейтенанта Василенка поховали у тому ж селі. Місцеві мешканці багато років шукали рідних. Розмістили оголошення у Інтернеті. Так інформація потрапила до херсонських ЗМІ.
Алла Василівна шкодує про одне, що так пізно дізналась місце поховання. Тепер разом з родиною хоче поїхати на могилу і вшанувати там пам’ять свого батька.

Архів новин

«    Листопад 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Ми в соціальних мережах

soc soc soc soc soc