• Херсон

Зараз на екранi

ТВ програма

06:40Новини

07:00Програма "Для маленької ком ...

07:30Чарівні казки

Четвер

Погода у Херсоні на тиждень

17.08.2017

06:41

Джерело: Журналіст: Євген Погорілий
19.05.2017

Траурний мітинг у Херсоні

У Херсоні у пам’ять про депортацію кримських татар відбувся траурний мітинг. На площі Свободи зібралося близько двох сотень людей. Курсанти морської академії розгорнули два прапори – український та кримськотатарський – на знак єднання двох народів.
Пам’ять про загиблих вшановують молитвою.
До присутніх звертаються обласні урядовці та член Херсонського міського Меджлісу.
Серед учасників мітингу – люди з білими табличками на одязі. Це – діти тих, кого 1944-го радянська виселила з Криму. Батьки Лілії Аджиумерової жили у Керчі. Їхня донька народилася Узбекистані. Здобула освіту лікаря-терапевта. Разом з дітьми та онуками 33 роки живе у Херсоні. Неодноразово хотіли переїхати до Криму. Планам завадила окупація. Тепер каже пані Лілія на батьківщину повернеться тільки після звільнення.
Батьки Ремзі Абдурахманова до депортації проживали у Білогорську. Пан Ремзі народився у Узбекистані неподалік Ташкенту. Прожив там більшу частину життя. На Батьківщину повернувся 1990-го року. 2014-го не погодившись з анексією Криму, чоловік покинув рідну землю. Але вірить, що рано чи пізно туди повернеться.
А цей чоловік на власному досвіді знає що таке депортація. 1949-го його батька – етнічного турка визнали ворогом народу. Усю родину виселили до Сибіру. На шляху до заслання він зустрів і кримських татар.
У кінці мітингу загиблих внаслідок депортації згадують хвилиною мовчання.
Внаслідок депортації 1944-го року загинуло понад 183 тисячі кримських татар – понад 46% населення. До 1989 року депортовані, їхні діти та онуки не мали права повертатися на рідну землю. 12 листопада 2015-го Верховна Рада України визнала депортацію кримського татарського народу геноцидом та встановила 18 травня днем пам’яті.
Loading...