• Херсон

Зараз на екранi

ТВ програма

06:40Новини

07:00Програма "Для маленької ком ...

07:30Чарівні казки

Четвер

Погода у Херсоні на тиждень

17.08.2017

06:46

Джерело: Журналіст – Євген Погорілий
15.04.2017

До аеропорту «Херсон» прибув перший літак з Києва. Як це було.

Херсонський летовище. За чверть дев’ята вечора. За 25 хвилин має прибути авіарейс з Києва. Перший за останні 13 років. У залі для делегацій останні приготування. Вже накриті столи для святкового фуршету. Музиканти грають симфонію Моцарта.
10 хвилин до прибуття. На балконі біля злітної смуги вишукувались журналісти та оператори. Працівники аеропорту у повній готовності на своїх місцях. От-от має прибути борт.
Спочатку у вечірньому небі видно лише червоні маячки літака. За кілька хвилин стає чутно шум мотора. Літак сідає, проїжджає уздовж посадкової смуги, повертається, поступово збавляючи швидкість. За традицією, перший рейс зустрічають водяною аркою.
З літака виходять перші пасажири. Їх прибуло 49, вільних місць на літаку не було. Аріадна з чоловіком Марком зараз проживають у Лондоні. Приїхали до родичів.
Богдан та Юлія Аглічанови тривалий час проживають у Києві. Вони теж прилетіли до Херсона аби відвідати рідних. Кажуть: завдяки новому рейсу економлять час та сили.
Хвилин за 5 у залі для делегацій розпочинають брифінг інші пасажири – керівники області та 2 народних депутати. Голова та обласної ради очікують, що розширення авіарейсів на Херсон сприятиме припливу інвестицій до області.
Далі слово бере пані Ганна Зеленкова – представниця «МАУ». За її словами, після анексії Криму, компанія залишилася без сімферопольського аеропорту. Відтак, почали шукати заміну. І знайшли. Один з журналістів запитав її, чому квитки такі дорогі. Найдешевший коштує близько 2 тисяч гривень. Пані Ганна відповіла: ціна економічно обґрунтована. Авіарейс розрахований на закордонних туристів та інвесторів.
Тут-таки у залі депутат обласної ради Юрій Рожков. Він один з ініціаторів будівництва нового перону. Це дозволить літакам залишатися у аеропорту на ніч .
До зали запрошують і екіпаж літака. По закінченні брифінгу з ними фотографуються і народні депутати, і обласні урядники, і деякі журналісти. Охочих так багато, що нам, телевізійникам, ледве вдається взяти у пілота інтерв’ю. Євген Ахтирський - 35 років льотного стажу. Понад 13 тисяч годин у небі.
Пан Євген каже: до роботи херсонського аеропорту нарікань не має.
Нагадаємо, Херсонський аеропорт заново розпочав приймати регулярні рейси у жовтні 2014-го. До того упродовж 13 років летовище приймало лише чартерні рейси.
Loading...