• Херсон

Зараз на екранi

ТВ програма

07:20Мовою зорь

07:45Новини

08:00Погода

Субота

Погода у Херсоні на тиждень

27.11.2021

07:20

Джерело: Журналіст – Галина Назарова
14.12.2015

Ми пам’ятаємо

14 грудня в Україні – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Масштабів трагедії, яка сколихнула весь світ, не варто недооцінювати. В результаті цього вибуху було викинуто в 400 разів більше радіоактивних речовин, ніж при бомбардуванні Хіросіми. Потрібно було мати неабияку мужність і саможертовність, щоб кинутися тоді, 26 квітня 1986 року, у епіцентр радіації – гасити полум’я після вибуху на четвертому енергоблоці та допомагати евакуйовувати місцевих мешканців.
Прип’ять – місто, в якому 30 років тому вирувало життя, нині є «мертвою» зоною. Всім, хто жив там до аварії на атомній електростанції, довелося покинути свої домівки назавжди. Проте декому все ж таки вдалося побувати в місцевості, де прожили не один рік. Втім, враження були суперечливі.
У Херсоні для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції влаштували урочистим концертом. На жаль, багатьох із тих рятувальників, які у квітні 1986 року прибули на місце аварії, вже немає в живих. Вони врятували світ від наслідків техногенної катастрофи ціною власного життя, і про це має пам’ятати кожен із нас.