• Херсон

Зараз на екранi

ТВ програма

20:25Мовою зорь

20:45Мистецтво поза часом

21:20Підсумки тижня

Неділя

Погода у Херсоні на тиждень

28.11.2021

20:33

Джерело: Журналіст – Владислав Закуракін
22.10.2015

Диспетчерський центр швидкої допомоги у Херсоні

Технології, які рятуватимуть життя. В Херсоні відкрили єдиний регіональний диспетчерський центр швидкої допомоги. Модерна система існує нині в трьох областях України. Тепер до медичних іновацій долучилась і Херсонщина. Робота над проектом розпочалася ще в 2014 році.
Диспетчерський центр швидкої реагуватиме на виклики по місту та області. Увесь процес займатиме близько хвилини – відповідь на дзвінок, перенаправлення найближчої карети на місце виклику. Розробкою та встановленням технології західного зразка займалося дніпропетровське науково-виробниче підприємство..
Щодо машин швидкої допомоги, на виклики здійснюватимуть виїзди 37 нових Пежо та три Газелі. До карет встановили сучасне обладнання. Наприклад, за допомогою оснащення системою GPS центр зможе відсліковувати їх рух, пробіг, витрати і навантаження бригад. Самі карети обиратимуть оптимальний маршрут руху. Необхідну інформацію медикам надсилатимуть на смартфони. Всі виклики відображаються на моніторі диспетчера у реальному часі і архівуються в сервері, а розмови із людьми за необхідності записуються.
Ініціатором впровадження системи виступив голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Путілов. За його словами, такий центр скорочуватиме час прибуття швидкої на місце виклику і додатково економитиме паливо – зокрема, передбачають скорочення витрат на 3 млн гривень. Вся система обійшлася у 8 млн, тож термін окупності проекту складатиме трохи більше двох років. Кошти для центру виділили з обласного та кількох районних бюджетів. Крім того, подібну систему планують впровадити зокрема для рятувальників та нової поліції.
Наразі диспетчерська працює у тестовому режимі і реальних викликів оператори ще не обслуговають – опановують систему.
Єдиний регіональний диспетчерський центр швидкої допомоги – одна з ланок централізованої системи, яку планують вводити в Україні.