• Херсон

Зараз на екранi

ТВ програма

06:35Казковий острів

03:14Молодь.ua

03:14Підсумки тижня

Понеділок

Погода у Херсоні на тиждень

17.05.2021

23:24

Джерело: Журналист - Погорілий Євген
8.09.2015

«Напівмертвий» будинок

Будинок по вулиці Морській 2Б – наче напівмрець. Одна його половина придатна для проживання, а от інша – ні. Вікторія Жукова живе у цій п’ятиповерхівці понад 50 років. Жінка згадує: і будинок, і місцина коло нього колись вважались одними з найзразковіших у Херсоні.
20 років тому помешкання продали приватній особі. З того часу власники змінювались кілька разів, а будівля поступово оберталась на руїну. Шукачі металобрухту та будівельних матеріалів планомірно нищили її, забираючи все, що становило найменшу цінність. Та найгірше, що в руїнах будинку знайшли притулок нові «мешканці».
Мешканці будинку неодноразово звертались до міської влади з вимогою навести лад у аварійному помешканні. Там кажуть: згідно закону відповідальність за стан будинку несе власник. Його особа не встановлена, а отже, формально, і притягати до відповідальності поки що нікого.
Зі свого боку, громадський інспектор пообіцяла вжити заходів. Але, очевидно, що для повного вирішення проблеми її повноважень замало.
У цій історії важко давати однозначні висновки. Це далеко не єдина покинута будівля в центрі Херсона. Причини занепаду різні: несприятлива економічна ситуація, брак фінансування, відсутність належного контролю з боку владних структур. Та це не означає, що проблему слід ігнорувати. Зрештою, своє слово має сказати не тільки влада, але й громадськість міста.
Коли на руїнах гуртожитку знайдуть чергового мерця невідомо, але якщо все залишиться як є, дім на Морській 2Б ще нагадає про себе. У кримінальній хроніці.