• Херсон

Зараз на екранi

ТВ програма

12:20Новини

12:35Погода

12:40Інстинкт самозбереження

П'ятниця

Погода у Херсоні на тиждень

22.10.2021

12:32

Джерело: Журналіст – Елла Стефанова
15.06.2015

Непідйомні тарифи для херсонців. Без компенсації різниці

З 1 квітня в Україні піднялися ціни на послуги ЖКГ. Газ вже подорожчав втричі, спричинивши зростання тарифів на опалення та гарячу воду. Електроенергія коштуватиме в 3,5 рази більше. При цьому, скасовані компенсації для домоволодінь з електроплитами, а з 1 березня 2017 зникнуть і компенсації для сільського населення. У новому опалювальному сезоні комунальні платежі в порівнянні з минулим роком, зростуть на 88%. А різницю у тарифах більше не компенсовуватимуть

Згідно змін, внесених Президентом України Петром Порошенко, національна комісія по врегулюванню тарифів житло-комунальних послуг відтепер не підпорядковується ніяким контролюючим органам і формує ціни одноосібно. Раніше встановлені комісією тарифи перевіряли у кабінеті міністрів. І якщо їх собівартість перевищувала ціни, за якими сплачувало населення, різницю підприємствам мала компенсувати держава. Тепер функції контролю над національною комісією по врегулюванню тарифів жкг, у кабінету міністрів відібрали. Ситуацію коментує кандидат економічних наук Володимир Сальдо:
Коментар: « Ця вимога була в листі Міжнародного валютного фонду, який … ставив умову для виділення наступного траншу кредиту, щоб тарифи на жкп відповідали собівартості. Без будь-яких розрахунків. Люди опинилися в ситуації, що вони будуть виконувати зобов”язання держави перед міжнародним валютним фондом»

Пояснюючи принцип ціноутворення у європейських країнах, експерт наголошує, що за законами економіки, формування ціни вище собівартості – звичайна практика. У випадку ж України – тут не враховане співвідношення прибутку до видатку: українці мають віддавати більше, ніж заробляють.
«Люди не зможуть оплачувати повністю ті послуги, які будуть отримувати. Підприємства жк почнуть відключати від електроенергії, теплозабезпечення, водопостачання. Це ще більше зменшить життєвий рівень людей. Це якраз ті фактори ризику, які не враховуються при затвердженні цього законодавства. До цього закону треба додати й наступний, який існує у всьому світі: заробітна платня, соціальні і пенсійні виплати, теж не можуть бути нижчими ніж розрахована вартість життя. Ось якщо це разом буде прийматися, тоді воно буде відповідати дійсності. А якщо приймається один, а інші закони навіть не розглядаються, то це призведе до ще більшого зубожіння людей.

Архів новин

«    Жовтень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ми в соціальних мережах

soc soc soc soc soc