• Херсон

Зараз на екранi

ТВ програма

12:35Погода

12:40Мистецтво поза часом

13:10Гість в студії ТРК ВТВ плюс

Вівторок

Погода у Херсоні на тиждень

07.04.2020

12:39

Джерело: Журналіст - Елла Стефанова
8.06.2015

Вберегти серця херсонців

«Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» - всеукраїнський проект, в рамках якого Херсон відвідали фахівці Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова та головний позаштатний спеціаліст МОЗ України д. мед. н. Костянтин Руденко. В обласній лікарні спеціалісти консультували херсонців із серцево-судинними захворюваннями, та провели науково-практичну конференцію для місцевих лікарів. На зустріч із столичними спеціалістами прийшли 40 херсонців. У 80% з них - післяінсультний стан.За статистокою, в Україні взагалі і в Херсоні зокрема, переважають ішемічні хвороби серця та вади набутого ревматичного походження. Захворюванням сприяють малорухомих спосіб життя, неправильне харчування та низький рівень диспанзеризації
Коментар: «На Україні на даний момент дійсно існує епідемія серцево-судинних катастроф. 66-67% помирає від хвороб серця і магістральних судин. В той же час відбувається близько 50-ти тисяч інфарктів міокарда в Україні, смертність при цьому досягає 25-30% крім того, в Україні більше 100тисяч інсультів щорічно, гіпертонічна хвороба відбувається на рівні 12-13 млн. наших громадян»
Хвороби серця не оминають і дітей. За статистикою, з вродженими вадами щороку народжується близько 6 тисяч маленьких українців. І не всі вони можуть довго чекати на операційне втручання. Наприклад, така вада серця, не сумісна з життям, як транспозиція магістральних судин. Ще 10 років тому в Україні у дітей з такою вадою, практично, не було шансів на життя.

Коментар: «Сейчас есть шансы. Летальность была практически 100%. Из 100 операций выживали примерно 5 человек. Сейчас летальность очень низкая, если я не ошибаюсь, где-то порядка 2,5%»

У Херсонській області щорічно трапляються близько тисячі інфарктів. Вони потребують лікування. І нерідко люди відмовляються від госпіталізації, або оперативного втручання через брак коштів. На думку представника МОЗ України, людям має допомогти держава

Коментар: «Безумовно це лікування повинне забезпечуватися державою. Якщо повністю з Києва не надходять кошти, то треба просити, щоб обласний рівень допомагав, щоб субвенції виділялися на це. Централізовано виділені до 300-т млн.грн.
Ми стараємся всіх забезпечити, в першу чергу я кажу про національний інститут Амосова, це малозабезпечені люди, це діти, новонароджені, це люди з критичними вадами, учасники АТО – цих людей ми страємся повністю забезпечувати за державні кошти»
Втім, як кажуть, хворобу легше попередити, ніж потім лікувати. У країнах заходу профілактика, наприклад, ревматизму, стоїть на першому місці. То й ревматичні вади зустрічаються рідше. Тож, зверніть увагу на своє самопочуття: якщо ви відчуваєте задишку, чи біль за грудиною, порушення серцевого ритму, і у вас набрякають ноги – кардіограма та аналіз крові допоможуть у діагностиці ускладнень серцево-судинної системи. Шануйтеся і будьте здорові!