• Херсон

Зараз на екранi

ТВ програма

07:45Новини

08:00Погода

08:05Програма "Euromaxx"

Субота

Погода у Херсоні на тиждень

27.11.2021

07:48

Джерело: Журналіст – Савченко Марина
4.09.2014

Херсонські художники – на згарищі

Ніде творити. Вже більше місяця 17 відомих митців Херсона змушені поневірятися в пошуках місця для роботи. Художники і скульптори втратили майстерні. Будівля на вулиці Чапаєва, де творили херсонські майстри, вигоріла вщент. Приміщення старе, у 35-тиградусну спеку, від сміття, що палили неподалік, зайнялося швидко. Від шоку художники до сих пір не можуть оговтатися. …Цим кадрам менше, ніж два роки. Та сама майстерня. Скульптор Віктор Тишкевич вносить останні штрихи до образу афганця. Пам’ятник воїнам-інтернаціоналістам згодом встановили на Перекопській і він один із найпримітніших у Херсоні. А от майстерня – тепер тільки на відео. Скульптор рахує збитки. Ось так одна подія перевернула всі творчі плани майстрів. Тепер херсонські художників працюють - хто де і хто з чим. Здебільшого вдома, у тісних квартирах. Відновити ж приміщення, від якого залишилися одні стіни – у цей непростий час не реально. Фахівці вже прикинули – суми будівельних кошторисів не підйомні. Єдиний оптимальний варіант для майстрів – інше приміщення. У Національній спілці художників переконані – у ситуацію має втрутитися міська влада. Інакше Херсон втрачатиме у мистецьких здобутках…
Цитата
  • Владик

  • 10 вересня 2014 19:24
  • Група: Гости
  • ICQ: --
  • Реєстрація: --
  • Коментарів: 0
  • Публікацій: 0
 
Однажды, я подпалил гараж своего деда с двумя автомобилями (Нива и Ауди). Случилось это так: хотел слить бензин с бака в канистру для мопеда, было поздно, свет не включал, чтобы увидеть сколько наточилось бензина - чиркнул зажигалкой над канистрой. Пары бензина вспыхнули и канистра загорелась. Перепугавшись, я ударил канистру ногой, она залетела под Ауди. Короче, сгорел гараж и два автомобиля, мопед я спас.
О чем это я? О том, что городского масштаба скульптор Тышкевич сам подпалил мастерские, не специально, а так, пытаясь сжечь мусор на заднем дворе. Разница между Тышкевичем и мной в том, что задница от отцовского ремня у меня была синяя, а у товарища художника -нет!