02.12.2021

11:41

30.07.2014

Херсонська четвірка четверта в Бразилії

Нинішнього літнього сезону херсонські спортсмени вже брали участь в чемпіонатах Європи та світу, але це все було в індивідуальних, а ось наші гандболістки вихованка херсонського Яна Сітенко, а також гравці "Дніпрянки" Вікторія Бельмас, Ксенія Проценко та Кароліна Савченко нещодавно повернулися с зимової Бразилії де у складі національної збірної України брали участь в шостому чемпіонаті світу з пляжного гандболу. Це відносно молодий вид спорту, який почав розвиватися в дев'яностих роках минулого сторіччя в Італії. А з 2004 року проводять чемпіонати світу з цієї гри. Перший відбувся в єгипетському містечку Ель-Гуна, тоді дебютувала чоловіча збірна України, яка посіла п'яте місце. чоловічий турнір виграла збірна Єгипту, а жіночий Росії. Після того було вирішено проводити чемпіонат через кожні два роки, так в 2006 він відбувався в Ріо-де-Жанейро, обидва турніри виграли бразильці. В 2008 кращі команди зібралися в іспанському місті Кадіс. Саме в Іспанії відбувся дебют жіночої збірної України, яка посіла в підсумку лише дев'яте місце а чоловічий та жіночий турніри виграли хорвати. Турецька Анталья приймала учасників четвертого чемпіонату, тоді жіноча збірна України посіла четверте місце, а у складі збірної грає херсонка Алла Варавенко. 2012 рік чемпіонат світу в Омані, чоловіча збірна України стає срібним призером. Шостий чемпіонат світу знову в Бразилії, яка стала першою країною в якій двічі відбувався чемпіонат світу. Жіноча збірна нашої країни вдало зіграла в груповому турнірі перегравши збірні Іспанії, Данії, Таїланду, дві поразки від аргентинок та угорок не завадили нашій збірній вийти до наступного раунду, де ми переграли збірні Норвегії та Італії, програли господаркам турніру і вийшли до півфіналу. І знову нам довелося грати проти угорок, які є діючими чемпіонками Європи, вони і перемогли, а наша збірна в матчі за бронзу поступилася збірній Норвегії, та знову повторила своє найвище досягнення на чемпіонатах світу - четверте місце. Херсонські дівчата зробили свій вагомий внесок в успіх нашої збірної, так Вікторія Бельмас була одною з кращих бомбардирів нашої збірної, на її рахунку 96 очок в десяти матчах - це шостий результат чемпіонату світу. Наші дівчата вже повернулися додому і вже зовсім скоро у складі "Дніпрянки" розпочнуть підготовку до нового чемпіонату України у жіночій суперлізі