• Херсон

Зараз на екранi

ТВ програма

06:35Казковий острів

03:14Молодь.ua

03:14Підсумки тижня

Понеділок

Погода у Херсоні на тиждень

06.12.2021

07:09

Джерело: Журналіст – Дмитро Афанасьєв
16.05.2014

Перший Херсонець в Діамантовій лізі

З 1988-го по 2009-й роки відбувалися змагання під назвою Золота ліга, а починаючи з 2010 вони мають назву "Діамантова" ліга участь у якій беруть найкращі легкоатлети світу. Цього сезону буде проведено чотирнадцять етапів. Перший відбувся в столиці Катару Досі. Ще два етапи відбудуться в травні, три в червні, чотири в липні, три в серпні та один на початку вересня. Кожен вид програми проводиться сім разів, той хто набирає в своєму виді максимальну кількість балів і стає переможцем в своєму виді програми. За весь час проведення цих змагань українці перемагали двічі, в 2011 році Ольга Саладуха стала переможницею в потрійному стрибку, а минулого року Богдан Бондаренко став переможцем у стрибках у висоту встановивши рекорд ліги 2 метри сорок один сантиметр. У першому етапі сезону вперше брав участь херсонський легкоатлет Андрій Проценко, разом з ним змагалися одинадцять стрибунів - Росії, Канаді, США, Катару, Италії, Франції, Бахрейну та Ботсвани. Першими припинили змагання місцевий спортсмен та представник Ботсвани. Андрій впевнено підкорив чотири висоти і зупинився на позначці 227 сантиметрів. Потім була невдала спроба на два тридцять, після чого херсонський спортсмен перейшов на два тридцять три, але дві спроби були невдалими і Андрій фінішував шостим не набравши залікових балів, але цей результат кращий особистий результат для херсонця на відкритих стадіонах. Андрія випередили лідери світового рейтингу катарець Мутаз Баршим, американець Ерік Кінард, канадський спортсмен Дерек Дроуін, та росіянин Іван Ухов якому вдалося якому вдалося повторити рекорд діамантової ліги. А минулорічний переможець Богдан Бондаренко брав участь у челендері в Токіо і став переможцем с результатом 240 сантиметрів. Наступний етап в якому будуть змагатися стрибуни в висоту відбудеться п'ятого червня на Олімпійському стадіоні в столиці Італії. На цьому етапі планується участь і Андрія Проценко і Богдана Бондаренко.
Також окрім херсонця в Досі Україну представляли дівчата Ольга Саладуха у потрійному стрибку була другою поступившись дев'ятьма сантиметрами діючій чемпіонці світу з Колумбії Катеріне Ібаргуен.

Ще дві українка брали участь у бігу на чотириста метрів з перешкодами Ганна Тітімець та Анна Рижикова, і посіли відповідно п'яте та шосте місця.