• Херсон

Зараз на екранi

ТВ програма

11:45Х/ф "Привіт, Доллі"

13:55Погода

14:00Підсумки тижня

Неділя

Погода у Херсоні на тиждень

23.01.2022

13:53

Джерело: Журналіст – Гундоріна Олександра
23.04.2014

Українці не люблять читати?

Всесвітнього дня книги та авторського права, незалежні міжнародні соціологи провели дослідження під час якого виявилося: інтерес до книжок проявляють майже 74% британців, 66% німців, 61% французів і лише 30% українців. Серед читаючої половини населення, більшість віддає перевагу жіночим романам і детективам. А от класична література свої позиції відчутно здала. Що читають херсонці – з цим питанням ми вийшли на вулиці міста.
«Дім, в якому немає книги, подібний до тіла, в якому немає душі» – сказав давньоримський філософ Марк Туллій Цицерон. А от слова, які належать шотландському письменнику Семюелу Смайлсу: «Книги – кращі товариші старості, у той самий час вони – найкращі керівники юності». Чи стануть книги керівниками для молодих людей, в першу чергу залежить від батьків, на другому місці – шкільні та університетські вчителі – впевнений Олександр Бутузов.
Професор херсонського аграрного університету Ігор Соловйов каже: за любов до книжок вдячний своєму батьку, який виховав сина серед полиць з бестселерами Артура Конан Дойля, Жуль Верна, Майна Ріда. Наразі власна бібліотека Ігоря Соловйова нараховує понад 2 тисячі екземплярів російської та світової літератури. На цих книжках професор мріє продовжити сімейні традиції та виховати наступне покоління.
Останні роки справжнім мейнстримом стали електронні книжки. На думку професора, якщо людина любить читати, то книгу у класичному її вигляді навряд чи що замінить.
Читачі, які перевагу віддають саме електронним книжкам, з такою позицією професора навряд чи погодяться. Та є щонайменше один залізний факт, з яким не посперечаєшся: книга, хоч електронна, хоч паперова, має бути якісною, змістовною, розумною. «Серед книг, як і серед людей, можна потрапити у гарну, а можна і в погану компанію» - таку думку ще на початку XVIII сторіччя висловив французький літератор Клод Адріан Гельвецій. І не помилився.