• Херсон

Зараз на екранi

ТВ програма

06:35Казковий острів

03:14Молодь.ua

03:14Підсумки тижня

Вівторок

Погода у Херсоні на тиждень

30.11.2021

08:59

Джерело: Журналіст – Гундоріна Олександра
16.04.2014

Херсонців шокують ціни на ліки!

Хворіти стало не по-кишені. В Україні медпрепарати подорожчали на 15-20, а подекуди і на 50%. Перша хвиля подорожчань промайнула країною у березні. Здавалося куди підвищувати ще? Та у квітні цінники в аптеках знову почали замінювати на нові…
Дівчина каже: у її мами проблеми з судинами, і якщо ще місяць тому на ліки вистачало пару сотень, то на сьогодні сума сягає вже півтисячі гривень! Плюс обстеження, плюс операції. Як це тягти далі – Олені невтямки. У пані Тетяни ситуація склалася взагалі кричуща. Жінка нарікає: розмір пенсії на місяць менший, ніж хворому родичу потрібно грошей на один день лікування.
Фармацевти цінову кризу пояснили двома причинами. По-перше, вплинула дестабілізація валютного ринку. Формування цін, навіть, на вітчизняні мед. препарати прив’язані до курсу долара, оскільки 45% сировини для виробництва наших ліків закуповується за кордоном. По-друге, з квітня почав діяти новий закон щодо запобігання фінансової катастрофи в Україні. Одне з положень якого – введення ПДВ у розмірі 7% на ліки.
У пояснювальній записці до закону йшлося про те, що ПДВ на ліки вводиться для поповнення державного бюджету. За попередніми підрахунками, податок додасть скарбниці 2,5 млрд. гривень. Можливо. І якщо розмір поповнення бюджету питання спірне, то неспроможність більшості покупців придбати необхідні ліки – залізний факт.
Фахівці цінові стрибки вбачають у нероз’ясненні норм нового закону. Через це у працівників фармацевтичної сфери на місцях виникло більше питань, ніж у законотворців знайшлося на них відповідей.
На початку квітня у Кабміні відбулася нарада стосовно закону в цілому, і пункту щодо лікарських засобів зокрема. Було озвучено кілька варіантів виходу із ситуації, проте до чогось конкретного поки що не прийшли.
Приміром, відкритим залишається питання, яким чином стримувати подорожчання, коли націнка на ліки складає цілий ланцюг: від виробника через дистриб’ютора і до аптек. Подекуди таке накручування на реальній вартості препарату сягає 40% і більше. Тримати на контролі це питання має Державна інспекція України з контролю за цінами. Підрозділ такої інспекції є на Херсонщині. Розміщується він у будівлі облдержадміністрації. Втім спілкуватися на камеру тут навідріз відмовилися. Мовляв: ніхто нічого на місцях не вирішує, працюэмо за вказівками Києва.
Київ від нас далеко. На місці компетентних відомств немає. От і виходить, що для декого така ситуація як манна небесна: не контрольованість фармацевтичного ринку допомагає елементарно спекулювати – спекулювати на тому, що потім ні за які гроші не купиш – на людському здоров’ї і житті.

Архів новин

«    Листопад 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Ми в соціальних мережах

soc soc soc soc soc