• Херсон

Зараз на екранi

ТВ програма

14:00Підсумки тижня

19:15Підсумки тижня

19:45Погода

Субота

Погода у Херсоні на тиждень

29.01.2022

15:25

Джерело: Журналист – Валентина Балабанова
7.04.2014

Дві легенди в одній кімнаті

Дружба народів. У Херсоні відкрили виставку дитячих ілюстрацій до творів видатних письменників: нашого Кобзаря Тараса Шевченка та Чингіза Айтматова з Киргизької Республіки. Експозиція представлена в галереї юнацької творчості «Синій кіт».
На виставці представлені роботи вихованців Навчально-естетичного комплексу «Художня школа» та Київської дитячої академії мистецтв. Як відомо, цьогоріч Україна відзначає 200-річчя з Дня народження видатного письменника і художника Тараса Шевченка. Однак, 2014-й у творчій площині знаменний не лише для нас: у Киргизстані святкують 85-річчя з Дня народження свого Кобзаря – Чингіза Айтматова.
Народний письменник Киргизії Чингіз Айтматов любив українську землю, часто гостював тут, неодноразово зустрічався з нашими читачами, мав дружні стосунки з Борисом Олійником, Миколою Вінграновським, Іваном Драчем, Олесем Гончаром. У творчості киргизького літератора підіймалися найгостріші філософські, етичні та соціальні проблеми сучасного світу. Відчуттям планетарної катастрофи перейняті останні айтматовські книги. Серед них: роман „Плаха”, в якому письменник розповідає про занепад суспільства, пов’язаний із наркоманією, деградацією людини, із жорстоким ставленням сучасників до природи.
Аби краще проілюструвати творчість Чингіза Айтматова, юні художники, дуже ретельно вивчали не лише книги видатного митця, а й історію, культуру та звичаї жителів Киргизької Республіки.
Побачити ілюстрації до творів видатних митців Тараса Шевченка та Чингіза Айтматова в галереї «Синій кіт» можна буде до 20-го квітня.