• Херсон

Зараз на екранi

ТВ програма

23:40Новини

23:55Погода

00:00Гість в студії ТРК ВТВ плюс

Вівторок

Погода у Херсоні на тиждень

30.11.2021

23:40

Джерело: Журналіст – Гундоріна Олександра
11.03.2014

Цінові «гойдалки»

Протягом останніх тижнів ТОП-темою в Україні залишається ситуація з Кримом. Проте за тисячами новин про півострів, загубилася інша, не менш важлива для українців тема – подорожчання на продовольчому ринку. Не оминув цей неприємний факт і Херсон. Місцеві нарікають: подорожчання помітили практично одразу і у багатьох групах товарів.
Як відомо, на цінову політику ринків впливають численні фактори. Тут і врожай, і підвищення цін на паливо, добрива, тощо. Приміром, одним із чинників, який призвів до подорожчання цибулі, став саме незначний врожай минулого року – зазначають продавці.
Вісім гривень за кіло цибулі! Ганебно, та це один з найгірших показників, порівняно з країнами Європи. Подекуди різниця між ціною за «нашу» та «їхню» цибулю становить ледве не вдвічі! Далеко не краща ситуація спостерігається і з іншими продуктами, які входять до складу, так званого, борщового набору.
Несподівано для покупців, проте виправдано з точки зору продавців, злетіли ціни на огірки, помідори, ківі, гранати та цитрусові. Словом, все те, що приїздить до нас переважно із Туреччини та Єгипту.
Якщо подорожчання завезених з-за кордону овочів та фруктів можна ще хоч якось зрозуміти, то як пояснити той факт, що в Україні злетіли ціни на цукор-пісок, крупи, борошно та соняшникову олію!? Тобто на ті продукти, передовими виробниками яких ми ще донедавна вважалися... Цікаво, та у двох групах товарів ситуація в країні спостерігається з точністю та навпаки. Молочні та м’ясні продукти із села почали падати у ціні...
Жінка нарікає: все через те, що попит на ці групи товарів відчутно знизився. Тож доводиться йти на поступки покупцям, аби лише купували. Проте і це особливо не рятує ситуації – зізнаються продавці м’яса та «молочки». Примітно, що днями цінову ситуацію в Україні прокоментували у Продовольчій сільськогосподарській організації Об’єднаних Націй. Там подорожчання на окремі групи товарів пов’язали, перш за все, із останніми подіями в нашій країні. Друге та третє місця, на думку закордонних експертів, посіли: складні погодні умови минувшої зими та, як закономірність, підвищення споживчого попиту. Проте чому ситуацію в Україні пояснюють іноземні фахівці, а наші здебільшого відмовчуються – це питання… Чи-то представники влади не помічають коливань ринкових цін, чи-то на тлі бурхливих подій, про таке життєво важливе питання просто усі позабули?

Архів новин

«    Листопад 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Ми в соціальних мережах

soc soc soc soc soc