• Херсон

Зараз на екранi

ТВ програма

06:35Казковий острів

03:14Молодь.ua

03:14Підсумки тижня

Вівторок

Погода у Херсоні на тиждень

18.01.2022

08:58

Джерело: Журналіст – Савченко Марина
27.02.2014

Як стратили пам’ятник

Це відео спричинило резонанс. Сюжет «без коментарів» про події минулої суботи в Херсоні на сайті ТРК ВТВ плюс переглянути тисячі. Десятки коментарів. У них люди розділилися – одні підтримують все, що сталося, інші просто обурені. Так само небайдужі до теми скинутого пам’ятника і городяни, які проходять повз постамент, тепер – порожній. Великий вождь чи тиран? Прихильники і супротивники можуть довго сперечатися про вчинки, рішення, ідеологію, пов’язану з тим, кому на площі Свободи в Херсоні був пам’ятник. Сперечатися, врешті-решт – почубитися, а згоди так і не дійти. І тільки фахівець підмітить: справа зовсім в іншому. За голову хапаються в обласній інспекції з охорони пам’яток історії та культури. У нашому Херсоні, на нашій площі Свободи був унікальний ленінський пам’ятник. І навіть якщо дійсно це вже давно не його місце, від того менш унікальним він не став. Пам’ятник встановили у 65-му році. То була робота визнаних майстрів – скульптора Лоховініна і архітектора Полторацького, які створили і Легендарну Тачанку, в Каховці. І на момент знесення вона все ще залишалася у складі державного реєстру, як пам’ятка мистецтва місцевого значення. Керівник інспекції Іван Солоницький впевнений – у місті просто не мали права так сплюндрувати і культуру, і історію, на прикладі інциденту з бронзовим вождем. Як зазначають в інспекції, справедливим рішенням було б просто демонтувати бронзового вождя пролетаріату, передавши його до музею. При чому, таке рішення в Херсоні мали б прийняти ще кілька років тому, коли з’явилися ті самі настрої – про «не місце йому» на центральній площі. Втім, ані тоді, ані пізніше про це не подумали. І Ленін залишався стояти, стояти до кінця. Доки не піддався емоціям, мотузці і вантажівці. На очах у міліції. ЇЇ співробітники просто спостерігали, те, що за законом – вандалізм. Чому пам’ятник фактично віддали під удар, ми намагалися з’ясувати у міської влади. Втім, коментувати «бронзове питання» там відмовилися. Все, що вдалося дізнатися,пам’ятник наразі зберігається на території одного з комунальних підприємств. Мистецтвознавці кажуть, навіть у такому, розбитому вигляді, він являє цінність і має бути переданий до музею. Певно, тепер не лише, як пам’ятник історії, а ще й вандалізму
Цитата
 • Група: Гости
 • ICQ: --
 • Реєстрація: --
 • Коментарів: 0
 • Публікацій: 0
 
Никогда не думал, что в Херсоне такое количество хамья и ублюдков. Гопники! Вы никогда не станете созидающей силой. Вы - сатанисты, которым в кайф разрушать. Ваше нутро - это тот майдановец, Сашко Белый, который бесчинствует в Ровно. Не обольщайтесь, не мните себя революционерами. Вы - гопники, быдло! Вы - позор культурной украинской нации, вы - серые валенки, бездумные омерзительные толпари! Мы вас сметем, поставим в стойло, и будете вы просто взбрыкнувшим быдлом, по-прежнему покорными рабами. (Все сказанное мною не относить к искренним романтикам майдана, которые сегодня приходят в ужас от того, что вы выпрыгнули, как черти из табакерки, именно по вине их самих).
Цитата
 • krat56

 • 28 лютого 2014 16:39
 • Група: Гости
 • ICQ: --
 • Реєстрація: --
 • Коментарів: 0
 • Публікацій: 0
 
Вообще то так на людей "отвязываться" все же не стоит. Так Вы уважаемый опускаетесь до их уровня. В том, что памятник завалили большая доля вины прежде всего депутатов всех уровней. Потому, что это вопрос не решали и господ коммунистов, которые горлопанили даже тогда когда меняли название ул. Ленина. Меньше бы они вставляли палки в колеса истории могли бы молиться своему идолу в каком нибудь музее.