• Херсон

Зараз на екранi

ТВ програма

14:55Телесеріал

15:45Програма "Глобал 3000"

16:15Інстинкт самозбереження

Неділя

Погода у Херсоні на тиждень

23.01.2022

15:07

Джерело: Журналист – Валентина Балабанова
15.11.2013

Потьомкін похований у Херсоні?

Чи правда, що Григорій Потьомкін похований у Херсоні? На це запитання знайти правильну відповідь можна в новій книзі херсонських краєзнавців Олексія Паталаха та Сергія Дяченка «Новоросія». Видання присвячене 235-річчю заснування Херсона та 225-річчю визволення Очакова. Презентували книгу в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О. Гончара.
«Новоросія» входить до серії книг «Історія Північного Причорномор’я в особах». Вона є логічним продовження І тому під назвою «Відлуння великого степу». ІІ том охоплює 18 століття, золоту епоху Григорія Потьомкіна. Якраз в цей час на Півдні України квітнуть міста: Херсон, Миколаїв, Севастополь, Одеса. О. Паталах та С. Дяченко в своїй книзі зібрали життєписи про історичних постатей, які заснували та розбудовували саме наш край. Це і Григорій Потьомкін, і Олександр Суворов, Іван Синельников, Федор Ушаков.
В книзі «Новоросія» можна також прочитати нариси і про маловідомих нам людей: першого херсонського зодчого Михайла Ветошнікова, мужа честі і добра Михайла Фалєєва.
У виданні немає вигадок. При підготовці книги до друку Олексій Паталах та Сергій Дяченко використали фонди Херсонського обласного краєзнавчого музею та Державного архіву. Ввійшли до видання і матеріали з-за закордону. Історики працювали виключно з першоджерелами.


Найближчим часом херсонські краєзнавці Олексій Паталах та Сергій Дяченко планують випустити ІІІ і ІV томи з серії «Історія Північного Причорномор’я в особах». Цього разу - життя нашого краю в 19-му та 20-му століттях
Завжди більше новин на ВТВ плюс
Цитата
  • Група: Гости
  • ICQ: --
  • Реєстрація: --
  • Коментарів: 0
  • Публікацій: 0
 
Чи можливо придбати ці книги через інтернет?