• Херсон

Зараз на екранi

ТВ програма

14:55Телесеріал

15:45Програма "Глобал 3000"

16:15Інстинкт самозбереження

Неділя

Погода у Херсоні на тиждень

23.01.2022

15:01

Джерело: Журналіст – Олександра Бунчук
28.08.2013

Не безкоштовне благо для українців

Серед основних - відпустка у зв’язку із вагітністю і пологами зараховується до страхового стажу. Плюс є, та, напевно, він єдиний. Адже за таке благо тепер доведеться сплатити самим українцям: 33,2% від нарахованої суми вносить до Пенсійного фонду роботодавець, ще 2% - декретниця.
Ганна Качура працює бухгалтером в одному із Херсонських обласних благодійних фондів. Нещодавно в їх організації довелося теж підшукувати кошти, аби одна із робітниць спокійно вийшла в декрет.

Хотіли як краще, а вийшло як завжди. Закон поставив українців умови конфлікту між роботодавцями та жінками. Останні автоматично стають не конкуретноспроможними на ринку праці. Відтепер при виборі працівника, роботодавці віддають перевагу чоловікам. Якщо жінка офіційно працевлаштована, в потрібний момент їй можуть зменшити зарплатню до мінімуму, аби зменшити суму внесків.
Звісно, в цьому випадку деякі жінки можуть звинувачувати роботодавців. Хоча, не останні стали ініціаторами нововведень. У Пенсійному фонді ситуацію аргументують так:

Загалом, ідею підвищити страховий стаж жінок, які виходять у відпустку по догляду за дитиною, можна тільки вітати. Однак, краще, щоб все це не зводилося до кишень українців. Бажано, аби для цього підшукали інші джерела - загальнодержавні. Тим паче, турбота про населення - завдання теж загальнодержавне