• Херсон

Зараз на екранi

ТВ програма

10:25Х/ф "Примарний вершник" ...

12:20Новини

12:35Погода

Середа

Погода у Херсоні на тиждень

26.01.2022

10:40

Джерело: Журналіст – О.Бунчук
16.08.2013

Генплан Херсона на останніх стадіях розробки

Єдине, що затримує процес – конфлікт із громадськістю: херсонці проти корективів. Як стверджують, в цьому немає потреби. Філософією містобудівного документу мало б бути – створення підприємств, фабрик, заводів, які забезпечать городян місцем роботи, зарплатою. Нові ж корегування на цей процес не сприяють.
Ще одна обов’язкова умова Генплана - будівництво житлових будівель. Приміром, в радянські часи передбачалося зводити більше 200-от тисяч квадратних метрів щороку. І це норма для такої кількості населення, як в Херсоні.
Ще один пункт, не менш важливий за попередні. Згідно норм, на кожну людину передбачено 12 кв.м. зелених територій. Спеціалісти стверджують, якщо внести корективи до діючого генплану, ця цифра буде далекою від реалій.
Чому виникла така негайна потреба вносити корегування до головного документу міста, ми спробували з’ясувати в міськвиконкомі. В управлінні архітектури нам пояснили. Існуючий Генеральний план Херсона був затверджений у 2003-ому. Висловлювань і критики щодо розробленого документу тоді було чимало. От і вирішили: проект прийняти, однак через 5-ть років, враховуючі потреби з розвитку міста повернутися до нього знов. Десь допрацювали, десь замінили. У 2011 новий документ прийняли на сесії міської ради. Там прийняли, а в прокуратурі забракували.
Як говорять в міському управлінні архітектури документ треба приймати якомога скоріше. Мінімум, що вдасться зробити завдяки корективам - збільшити територію обласного центру майже на 7 тисяч гектар. Наполеонівські плани в міськуправлінні висловлюють щодо північної частини міста.
Цікаво, в Генплані передбачено: після приєднання Лівобережжя, і Потьомкінського острова ці території стануть рекреаційною зоною з кемпінгами, парками, пляжами, спортмайданчиками і навіть іподромом.
Розгледіти спеціалістам вдалося не багато, але достатньо, аби зрозуміти нинішній проект має суттєві недоліки. Це підвередила процедура ознайомлення громадськості із проектом. Документ такої важливості, який стосується кожного херсонця - виявився «за 7-мома печатями». Розмістили Генплан міста на аркуш паперу форматом А-4, в такому вигляді дали на розгляд архітекторів. Також з документом можна було ознайомитися на сайті міськвиконкому. Однак і там, все без потрібних позначок. Зрозуміло, в такому вигляді не кожен розбере, де планується щось звести, а де прибрати.

Архів новин

«    Січень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Ми в соціальних мережах

soc soc soc soc soc