08:02

Джерело: Журналист – Ірина Домащенко
10.09.2012

Херсонці – чемпіони світу з рогейну

24-ти чотирьох годинна гонка з зупинкою лише три хвилини. Херсонці стали чемпіонами світу з рогейну – виду спорту, що близький до спортивного орієнтування – коли пригодницькі командні перегони тривають добу. Юлія та Микола Кобець і Олексій Коріновський – троє переможців щойно повернулися з Чеської Республіки, селища Пшебуж – саме там проходили змагання. Команда херсонців практично без зупинок пробігла майже за 24 години 120 кілометрів, набрала найбільшу кількість балів, обійшла команду з Росії та стала переможцем. Сенс рогейну – за декілька годин до початку перегонів ви отримуєте карту, плануєте дистанцію так аби на кожному контрольному пункті набрати найбільшу кількість балів і – вперед. Головне у гонці – хто сів, той програв. Тому херсонці присіли всього на три хвилини, і це за 24 години. Батьківщина рогейну - Австралія, вид спорту зародився у 70-х роках і потім поширився у Новій Зеландії, США, Канаді. Поступово рогейн з’явився у Чеській Республіці, Швеції, Ірландії, Росії. І нещодавно – у нас. Сергій Кобець – один з тренерів команди переможців. В орієнтуванні він з 80-го року. Як каже, головне у рогейні – це три складові. Команда херсонців перемогла у категорії – «мікс», тобто коли поряд з хлопцями у команді біжить дівчина. Для Юлії Кобець, як і для хлопців, наразі – це не перша перемога у змаганнях з рогейну. Олексій Коріновський показує медаль, привезену з Чеської Республіки. Вона – зроблена з кришталю. Та окрім неї, грамоти та футболки за перемогу херсонці більше нічого не отримали. І це при тому, що на змагання їздили за власний рахунок. Та не дивлячись на все це, спортсмени планують і надалі брати участь у змаганнях з рогейну. Попереду – чемпіонат Європи.