• Херсон

Зараз на екранi

ТВ програма

06:35Казковий острів

03:14Молодь.ua

03:14Підсумки тижня

Понеділок

Погода у Херсоні на тиждень

06.12.2021

07:51

Джерело: Журналіст – Олександра Бунчук
1.03.2012

1 березня – Міжнародний день боротьби з наркоманією та наркобізнесом

Історія боротьби з розповсюдженням наркотиків або, принаймні, спроб якось контролювати їх обіг вже налічує більше ста років.
Ця проблема вразила всі без виключення країни. За даними ООН, кількість людей, що мають залежність в світі - більше 200 млн. осіб.
В Україні налічується до 425 тисяч споживачів ін'єкційних наркотиків, третина з них – жінки, в Херсонський області офіційно на обліку перебуває більше двох тисяч, однак спеціалісти зазначають, що насправді таких людей, набагато більше.
Цей чоловік попросив не називати його ім’я та не знімати обличчя. Він - пацієнт обласного наркодиспансеру, на обліку перебуває з 84-ого року. Чоловік розповідає, вперше наркотик спробував у юнацькому віці, каже хотілося спробувати чогось нового. Тоді ще молодий хлопець, навіть не уявляв, чим для нього обернеться ця забавка.
Цей чоловік витратив не один рік життя на боротьбу з наркозалежністю. Однак ця хвороба не відступає і досі. Йому довелось перейти на замінні препарати, що значно полегшило життя. Перестала виникати думка – де взяти дозу, з’явилася робота, і що найголовніше - налагодилися стосунки з родиною. Чоловік розповідає, наразі його найголовніша мрія, повністю позбутися залежності.
Особливо проблема наркоманії в Україні стосується молоді, за даними міністерства охорони здоров'я, кожен п'ятий підліток у віці 14 років вже пробував наркотики. Переважна кількість наркозалежних - це молоді люди у віці до 24-ьох років, які, по суті, і є генофондом нації. Як стверджують лікарі, наркоманія – це соціальна проблема, яка має стояти на першому місці.
Наркоманія – це Ахіллесова п’ята не одної людини, це проблема України вцілому. Вирішення проблеми наркоманії означає позбутися майже половини проблем, які постають перед державою та суспільством. Це першочергове завдання органів державної влади та громадян. Однак, зазвичай в нашій країні про серйозні проблеми згадують лише у пам’ятні дати.