• Херсон

Зараз на екранi

ТВ програма

11:45Х/ф "Привіт, Доллі"

13:55Погода

14:00Підсумки тижня

Неділя

Погода у Херсоні на тиждень

23.01.2022

13:32

11.10.2011

На Херсонщині зникають населені пункти

Кожного року з мапи України зникає декілька десятків сіл. На офіційному сайті статистики України зафіксовано – до поточного року, після незалежності, в країні вимерло більше 300 населених пунктів. Побувавши в одному з селищ Херсонської області, нам розповіли, що на сьогодні, там нараховується трохи більше 300 мешканців з урахуванням дачників. Завідувач фельдшерським пунктом Світлана Шевченко, жаліється, в селі зовсім знизилася народжуваність.
Чому в Україні складається така сумна ситуація, не секрет. В селах немає умов для життя: в деяких відсутня вода, в деяких світло, або газ, розбиті дороги, а також немає зв'язку з екстреними оперативними службами. А головне – не залишилось шкіл та роботи.
Із сіл в основному їдуть цілими сім'ями, молодь. Та ще є такі патріоти, які не планують виїжджати. Ірина Валентюк, одружилася в цьому році, та вже народила дитинку. Дівчина розповідає, що в цьому селі виросла, до всього звикла та змінювати місце проживання не планує.
Та все ж таки, перелік зниклих населених пунктів з кожним роком збільшується. В країні тисячі спорожнілих сіл, в яких залишились лише люди похилого віку. Вони помруть – село викреслять.

Журналіст – Ганна Жукова