01.12.2021

00:12

12.05.2011

Спорт 12.05.11

1)У рамках обласної спартакіади серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів відбулись змагання з шахів та шашок. В обох видах програми взяли участь по 17 команд з районів та міст області. Змагання з шахів проходили у сім турів, з шашок – у п’ять. За результатами зустрічей команда міста Херсона стала першою як в шахах, так і в шашках. 2)Ганна Богуненко, Арсен Єдігаров, Давид Калащян і Мурадін Кушхов стали чемпіонами на першості України серед юніорів, яка відбулась у Хмельницькому. Крім того, херсонці привезли ще 3 срібних і 1 бронзову медаль. Таким чином, наші спортсмени здобули право виступати на чемпіонаті Європи в Сербії і чемпіонаті Світу в Румунії. Тим часом вже на домашніх змаганнях визначено претендентів, які представлятимуть Херсонщину на VI літніх юнацьких іграх України. До складу збірної увійшли, зокрема, Марія Голуб, Вікторія Лата, Ольга Абальмазова і сестри Ганна та Олена Ковалюк. До команди юнаків пробились: Сергій Влаєв, Кирило Хараїм, Іван Малюк, два Олександри, Златов та Іздебський. Нагадаємо, VI юнацькі ігри України пройдуть в Білій Церкві з 17 по 20 травня. 3) «Продексім» – у вищій лізі. Після першого півфінального матчу, який херсонці в гостях завершили внічию 3:3, домашню зустріч проти Чернівецького «Меркурію» наші виграли. Беззаперечний лідер західної зони, команда, яка потягом чемпіонату забила більше ста м’ячів і поступилась лише в двох матчах, нічого не змогла протиставити Херсонському «Продексіму», який посів друге місце у східній зоні. Після важкої гри на виїзді Ігор Москвичов, який на часі виконує обов’язки головного тренера «Продексіма», вніс певні корективи в гру команди в захисті, це і принесло свої «плоди» у матчі за вихід до фіналу. На початку зустрічі команди обережно шукали підступів до воріт одна одної, проте така «обережність» тривала майже весь тайм. І лише на 18-й хвилині рахунок було відкрито. Віталій Гончар - автогол. За 2 секунди до завершення першої половини херсонці мали змогу збільшити перевагу до 2-х м’ячів, але тут не змогли порозумітися Кривошейкін з Піхальонком. По перерві команди почали діяти розкутіше, але забиті м’ячі так само з’явилися лише наприкінці тайму. На 33 хвилині, після пасу Павла Хім’яка , відзначається Олександр Піхальонок - 2:0. Після чого гості намагалися врятувати ситуацію за допомогою п’яти польових, але безрезультатно. На 39-й черговий м’яч у ворота «Меркурію» забиває Галактіон Мдзінарішвілі - 3:0. І лише за 30 секунд до завершення зустрічі гості спромоглися забити гол престижу. Вадим Шерстньов - 3:1. Відтак, у матчах за звання Чемпіона України серед команд першої ліги, «Продексім» зустрінеться з командою «Сумду», яка, в свою чергу, без проблем розібралась з ковельським «Шанс-Авто». Відповідно, команди, які програли півфінали мали зустрітися в матчі за бронзу, але ковельський клуб відмовився від поєдинку. Таким чином , «Меркурій» без бою стає третім. Першу фінальну зустріч херсонці проведуть 14 травня в Сумах, матч-відповідь – за тиждень в Херсоні.