• Блоги

Зараз на екранi

ТВ програма

19:15Підсумки тижня

19:45Погода

19:50Дивний сад

Неділя

Погода у Херсоні на тиждень

17.10.2021

19:34

Блоги

Барселона буде вже не така

Стрічка у фейсбуку рясніє сумними повідомленнями. Європа знову стала жертвою лоукост-тероризму. Новим словом тепер називають міні-теракти, які скоюються за допомогою вантажівок. Теракт у Барселоні розбив мені серце, адже місто видавалось спокійним, мирним, обцілованим сонцем, люди -розмореними і безтурботними. На відміну від сусідки по узбережжю французької Ніцци (там минулоріч лоукост-терорист забрав життя 85 людей), де всюди можна побачити групи озброєних людей у бронежилетах, що патрулюють вулиці, Барселона виглядала такою безпечною та мирною. Яку лише мову тут не почуєш, людей якої нації не побачиш. Всі купують, купаються, роблять селфі та їдять, якщо й очікують нападу, то лише від кишенькових злодіїв.
Пішохідна дорога Ла Рамбла, на якій і стався один із терактів, з’єднує центральний майдан Каталонії зі Старим портом, завжди переповнена туристами. Вони хаотично, заважаючи один одному, спускаються до моря чи піднімаються вгору до відправної точки всіх туристичних маршрутів, що має назву регіону - Пласа де Каталунья. Сувенірні крамнички, ресторанчики, живі чудернацькі міми-статуї заважають туристам дістатись до місця призначення. Створюють ще більші скупчення людей. У цей дуже тісний бурхливий потік вливаються пішоходи, що з одного боку виходять з Готичного кварталу, а з іншого - із ринку Бокерія, вони перетинають кожен свою односторонню автодорогу, яка веде або вниз, або вгору. Кількість людей збільшується, кожен старається втиснутись і не вийти на проїжджу частину. Всі вони стають для будь-якого терориста на автомобілі спокусливою мішенню.
Власне, про це подумалось, коли йшла милуватися яхтами чи досліджувала асортимент брендових магазинів та закладів громхарчування по Ла Рамбла.
Ми вступаємо в дивний етап існування людства, в якому не зрозуміло, де чекати на небезпеку. Дивні ідеї, що забирають життя мирних людей, різних народів, віросповідань, політичних поглядів. Бажання вбити будь-кого, хто у натовпі, не жаліючи ні своїх, ні чужих. Для цього ніби є якесь виправдання у Корані. Мусульман, до речі, на тій вулиці теж було чимало. Вбивство за ради вбивства – залишиться просто вбивством, що породжує ненависть, а ненависть, як відомо, лише множиться. У Європі бачила випадки, м’яко кажучи, неприйняття жінок у хіджабах, тому можу припустити, що через якийсь час чаша терпіння та толерантності переповниться і- європейці теж чинитимуть у подібний спосіб з мусульманами.
Барселона сьогодні зазнала удару…
Місто контрастів, мистецтва, моря та туристів, місто натхнення й безкінечного релаксу, зелених папуг і білих яхт, паельї та сангрії, фруктів та морепродуктів. Барселона - це готичні квартали, що побудовані на мармурі римської імперії, пам’ятник Колумбу, який задумливо вдивляється в море у Старому порту, ні на що не схожі будівлі великого Гауді та безкрайні запилені робітничі передмістя, де щовечора, люди зустрічаються, п’ють, вино, сміються, співають, танцюють... Ти вже ніколи не будеш такою безтурботною, як була.