• Блоги

Зараз на екранi

ТВ програма

06:40Новини

07:00Ранок з ВТВ плюс

08:30Погода

Четвер

Погода у Херсоні на тиждень

02.12.2021

06:40

Блоги

Мовний комфорт чи знищення нації

Останнім часом суспільство перестало вірити різноманітним акціям громадян. Ні для кого не секрет, що ціна одного робочого дня студентів і бабусь від 50 гривень. Під будь-яким стягом чи гаслом вони відстоять свої гроші навіть у негоду. Так справжні ініціативи та протести знівелювалися акційною комерцією. Скільки б знедолених шахтарів не вийшло з акцією, дуже швидко знайдеться така ж кількість задоволених трудяг-гірників, що дякуватимуть рідному Президенту і конкретній партії за процвітання країни. Мітингами сьогодні нікого не здивуєш. Українці тепер не вірять у мітинги. Тому захисники української мови під Українським домом вже не мітингували, а голодували. Хворих забирала швидка... Те, що ці люди не відробляли гроші, сумнівів нема. Вони нищили своє власне здоров’я та життя, аби мати й надалі право хоч час від часу чути свою рідну мову по радіо чи з екрану телевізора, щоб знайти хоча б кілька газет чи журналів надрукованих українською.
Цікаво, але чомусь до цих пір ніхто не голодує за російську мову... Невже патріотизм у цю сторону у людей не зашкалює? Насправді все простіше. Для чого захищати те, що і так добре розвивається. Російська мова лунає звідусюди навіть на націоналістичному ( часто люблять вживати з негативним забарвленням це слово деякі політики), але толерантному заході України... А на сході — українську вдень не знайдеш навіть з вогнем.
Спочатку подумала, що весь цей закон про мови створюється лише з для лінивих чиновників, які за законом повинні розмовляти державною,а їм вчити українську «в облом». Сьогодні ті, хто дорвалися до владної кормуш... верхівки, змушені наймати репетиторів, трохи позаглядати в словники чи розмовники, щоб потім хоч з папірця прочитати щось до народу по-українськи. А з новим законом усіх цих напрягів не буде.
Але скоріше всього все набагато глибше. Ми всі розуміємо, навіть якщо повністю російську заборонити в Україні, вона не зникне, а й надалі процвітатиме, скажімо, у Білорусі чи далеко не слов’янському Казахстані. У Росії та територіях колишніх республік Радянського Союзу, де принижувались і винищувались національні мови на користь російської.
Якщо українську заборонити чи просто обмежити її вживання, то де вона відтвориться? Де з’явиться? Тому російськомовні УКРАЇНЦІ у більшості своїй не підтримують цей закон, бо розуміють, що мову, яку колись за радянських часів втратили їхні батьки, збираються повністю похоронити. Навіть той мізер, який відводиться у нашій країні українській мові, хочуть забрати!
Люди повинні розуміти, що цей закон не про мовний комфорт... У нас в країні ніхто не заважає спілкуватися мовою, що подобається: тою чи іншою. Йдеться про подальшу долю нашої нації, бо може статися так, що десь через років 40 ми, загублені серед інших народів Руського міра: казахів, чеченців, росіян чи народів Євросоюзу: поляків, французів, італійців, — не зможемо пояснити своїм внукам: хто такі українці, бо те, що нас відрізняє від інших народів, втратиться. А кому це вигідно, здогадайтесь самі.
Цитата
 • Група: Гости
 • ICQ: --
 • Реєстрація: --
 • Коментарів: 0
 • Публікацій: 0
 
Я не в восторге, что власть подписала закон о региональных языках - слишком много народностей у нас проживает. Надо было сделать два основных государственных языка - русский и украинский с обязательным изучением в школах.А вообще этот закон был направлен на то, чтобы можно было работать в конторах, на руководящих постах тем людям, кто не умеет писать по-украински. Это закон как раз для меня. Сейчас мне уже поздно садиться за парту и учить родной язык. А так хоть у меня надежда появилась работу подходящую найти.
Цитата
 • alex

 • 6 грудня 2014 00:41
 • Група: Гости
 • ICQ: --
 • Реєстрація: --
 • Коментарів: 0
 • Публікацій: 0
 
кацець, це ж треба було довести до такого